SiS (představení 2019)

SiS

Kategorie: Zpěv

Členky:
KT (Kateřina Žáková)
Maya (Marie Žáková)

O nás:
Sestry na 100%, zpěvačky na 120%. Název tudíž není potřeba zdlouhavě vysvětlovat, prvotní myšlenka byla jasná: SiS(ters). Poté vznikala různá další vysvětlení naší ,,zkratky“, ale nakonec jsme se shodly na prostém Space in Space, tedy ,,prostor ve vesmíru“.

Největší zajímavostí je, že jsme s největší pravděpodobností nejmladší účastníci letošního finále. Malé umělkyně, ale velké cíle.

Ačkoliv spolu jako SiS vystupujeme teprve druhý rok, naše duo vznikalo už dlouhá léta zpět; abych byla přesná: Den vzniku by se datoval někdy do těch chvil, kdy se mladší článek naučil zpívat (protože to uměla Maya dřív, než mluvit).

Předkolo roku 2019, tedy další ročník soutěže K-pop World Festival, jsme vítaly s otevřenou náručí. Jelikož jsme se věnovaly ještě tanečnímu vystoupení, tomu pěveckému nepřipadalo tolik pozornosti a tím pádem ani stresu. Když jsme pak vstupovaly na pódium, padla na nás sice nervozita, ale nenechaly jsme jednat hlavu a píseň společně dokončily. (Nejniternější pocity po výkonu – Maya: Když dozněly poslední tóny, už mi v uších znělo: ,,Sorry. To nefungovalo.“ Když jsem potom nezaslechla jedinou připomínku, nevěřila jsem tomu. Fungovalo to.)

Čekání na oznámení postupujících bylo nekonečné. I když jsme slyšely názory porotců, byl v nás i tak malinký hlásek, který viklal se základy dobrého pocitu z vystoupení. Až e-mail, obsahující vstupenku do finále, kompletně smetl naše pochybnosti ze stolu a naservíroval nám další práci, představující především hledání nové písně a vymýšlení aranžmentu. (Nejniternější pocity před výkonem – KTie: Kompletně nestíhám! Nahrávání, stříhání představujícího videa, a ještě do toho tvorba arangementu. Včera jsme to poprvé zkoušely zpívat s karaoke a… Jestli to bude fungovat i tentokrát, asi začnu věřit na čínského boha srandy.)  Času je málo, ale chuti předvést něco, za co by se nemusel stydět žádný vystupující, máme, jak vidíte, dostatek.

A co vlastně uvidíte? Jestli vás zajímá, co jsme vystavěly za horkých letních nocí, budete se muset přijít podívat (#marketingmoves), nebo si pak pustit záznam (#clever). Prozradíme jen, že nálada bude bílá, takže jestli chcete zapadnout do davu (#fangoals… dobře, už toho nechám), přijďte ve světlém, nejlépe úplně bělostném oblečení.

Ale rozsvícené mobily při našem vystoupení úplně postačí. 🙂

Moc děkujeme za veškerou Vaši podporu a držíme palce ostatním umělcům. Doufáme, že se brzy uvidíme a nezapomeňte: We’re making space in space with our voices.

Video představení: