TRADICE I MODERNA NA KOREJSKÉ KULTURNÍ NOCI

Jakožto sdružení, které se zabývá propojením české a korejské kultury, se většiny akcí, které právě korejskou kulturu v ČR prezentují, účastníme. Máme tedy možnost srovnání a směle si dovolujeme říct, že akce Korejská kulturní noc, která se odehrála 16. června v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě, byla jednou z nejlepších.

poster

Diváci měli možnost poznat korejskou kulturu z různých směrů a my, jakožto pořadatelé akcí zaměřených na K-pop, jsme byli rádi, že jsme na vlastní oči viděli vynikající představitele jiných korejských žánrů.

Akci zahájilo české Stamicovo kvarteto, a to Smyčcovým kvartetem č. 12 F dur opus 96 od Antonína Dvořáka. Diváci tleskali a Stamicovo kvarteto zanechalo skvělý první dojem. To, co následovalo, naštěstí dobrý první dojem nepokazilo, právě naopak!

Korejská skupina Coreyah pro nás byla milým překvapením. Coreyah mísí moderní a tradiční korejskou hudbu, inspiraci bere ve starých korejských folklórních písních, kterým za pomoci tradičních korejských nástrojů dodává moderní šmrnc.

Tradici pak vystřídala moderna, i když ne tak docela. Vystoupila breakdancová skupina Jinjo Crew, světoví šampióni z let 2010 – 2012. A i když předvedli opravdu špičkové kreace, jak v break dance, tak v beat boxu, nebáli se propojit s tradičními rytmy a předvedli nám několik „battlů“, například beatboxer versus tradiční korejský buben. Zážitek, na který jen tak nezapomeneme!

Tímto děkujeme Korejskému velvyslanectví v České republice za uspořádání akce plné kultury a nezbývá nám, než se těšit na eventy podobného typu.

kkn

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s