Oficiální tisková zpráva o umístění skupiny Effextion na K-POP World Festivalu

Ještě před pár lety u nás pojem K-POP (tedy korejský pop) nebyl známý. Dnes čítá v České republice komunita K-pop fanoušků několik tisíc aktivních členů a korejský pop začíná být oblíbenou tematikou nejen hudebních médií.

K-POP je celosvětový fenomén a právě na ten navázala korejská společnost KBS pořádáním světové soutěže v K-popu – K-POP World Festival; díky podpoře Korejského velvyslanectví v Praze se Česká republika zapojila už v prvním ročníku. Letos jsme vyslali na finále do korejského Changwonu skupinu Effe(x)tion. Dámy před odletem do Koreje prohlásily, že se obávají vysokého očekávání jejich fanoušků. Předešlí reprezentanti ČR totiž nasadili laťku opravdu vysoko.

Skupina OMG!, české vítězky roku 2012, se nejen že probojovala mezi 15 nejúspěšnějších z celého světa, ale dokonce vyhrála celosvětově nejvyšší cenu Grand Prize v kategorii performance. Vítězky loňského českého finále, taktéž dámská skupinaKBS World Festival se nenechaly zahanbit a nejen, že se také probojovaly do Koreje, ale celosvětově se umístily třetí.

Když se Effe(x)tion podařilo dostat mezi světově nejlepší a dveře do Changwonu se jim otevřely, čeští fanoušci neočekávali nic jiného, než že obsadí jednu z příček nejvyšších. A stalo se tak! Skupina Effe(x)tion se dnes vrátí do Čech nejen s mnoha zážitky, kdy se setkali s největšími K-POP stars a vystoupili s nimi na společné stagi před desítkami tisíci diváků, ale především s obrovským úspěchem, protože se v celosvětovém finále umístily jako druhé.

Česká republika tak paradoxně dobývá svět právě v korejském popu!

effextionkorea

Za podporu při konání akce K-POP Contest 2014 bychom ještě jednou za pořadatele, diváky i soutěžící rádi poděkovali společnostem: LG, MISSHA Cosmetics, Korean Air, Sungwoo Hitech, restaurace U Kavalíra, SHIN FOOD s.r.o.

sponzor2sponzor1 sponzor5 sponzor4 sponzor3shwshadow

ukavalirashadow

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s