Filmasia! Asijský filmový festival

Již tento čtvrtek bude v pražském Světozoru zahájen asijský filmový festival – Filmasia, devátý ročník. Letos bude festival zaměřený na Hongkongské filmy, ovšem jako zajímavé zakončení festivalu budete moci navštívit korejský den! Jeho zahájení proběhne v neděli, prvního prosince v sedm hodin večer, promítáním filmu Berlínská mise a druhého prosince pak pokračuje dvěma filmy – Králův dvojník a Vyšinutí. O všech třech korejských filmech vás budeme v průběhu následujících dní blíže informovat na našem facebooku.

Nyní si můžete přečíst oficiální text, který vám stručně nastíní, co zajímavého můžete letos zhlédnout a když vydržíte až do konce článku, můžete si s námi zasoutěžit o vstup na promítání filmu Berlínská mise.

filmasia9Devátý ročník Filmasie se zaměří na kinematografii Hongkongu. Bývalá britská kolonie je dodnes spojována především s akčními filmy a policejními thrillery, ale u domácích diváků se nemenší popularitě těší také romantické komedie a snímky s ryze lokálními tématy. Naše již v pořadí druhé představení hongkongského filmu – první proběhlo v roce 2007 – se zaměří na tři osobité tvůrce, jejichž filmy v posledních letech sbíraly největší ohlasy doma i v zahraničí. Jedním z nich bude pochopitelně stálice festivalu, mistr originálních zápletek, odvážných žánrových variací a stylisticky svěžích zpracování Johnnie To, od něhož vedle jeho dvou nejnovějších filmů uvedeme takà 9 starší klenot Zvláštní zpravodajství. Dvěma snímky vzdáme hold Dantemu Lamovi, který se v posledních letech etabloval jako nejosobitější a současně i nejambicióznější tvůrce v rámci akčních filmů. Zvláštní pozornost si zaslouží režisér a scenárista Pang Ho Cheung, který ve svých filmech bravurně spojuje cit pro bytostně lokální atmosféru s populárními žánry. Představíme ho diptychem romantických komedií Láska na dva prásky a Láska na dvě města, ale také jeho uhrančivě delikátním melodramatem Isabella. Jako bonus a příležitost pro filmové nadšence doplnit si vzdělání uvedeme také film, který vlastnoručně nastartoval renesanci hongkongské kinematografie v novém tisíciletí, grandiózní thriller Volavka.

Devátou Filmasii zakončí speciální korejský den, kdy promítneme jednak jeden z nejúspěšnějších filmů předchozího roku Králův dvojník, ale také další snímky stvrzující produkční ambice korejského filmového průmyslu jako první korejský příspěvek do žánru epidemických thrillerů Vyšinutí, adaptaci úspěšného japonského románu Podezřelý X a první pokus o velkolepou zahraniční produkci, akční thriller Berlínská mise.

Veškeré informace naleznete na stránkách festivalu

SOUTĚŽ!
5 nejrychlejších, kteří nám na e-mail czechhallyuwave@gmail.com odpoví na tři níže uvedené soutěžní otázky získá dva vstupy na film Berlínská mise, který bude promítaný prvního prosince v 19:00 hodin.

Soutěžní otázky:
1. Ve kterém roce se konal první ročník festivalu Filmasia?
2. Který film letos zahájí na festivalu speciální korejský den?
3. Kdo režíroval film Vyšinutí?
V e-mailu prosím krom odpovědí uveďte i Vaše jméno
(Soutěž uzavřena)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s