Czech Hallyu Wave

Pravidla pro K-POP Contest 2014

komentářů 10

Pravidla pro K-POP Contest 2014

 •  Do K-POP Contestu 2014 budou odbornou porotou vybíráni finalisté ze všech řádně přihlášených soutěžících, kteří se zúčastní předem vyhlášených výběrových předkol. (Data, místa a termíny zasílání přihlášek do předkol budou upřesněna v průběhu roku 2014, nejpozději do konce měsíce dubna. Do té doby není možné se jakkoliv přihlásit.)
 • Každý, kdo se přihlásí do K-POP Contestu 2014 musí být občanem České Republiky nebo mít přechodný či trvalý pobyt na území ČR a doložit jej průkazem totožnosti, případně dokladem o pobytu. (součástí přihlášky bude kopie, sken či fotografie dokladu, ze kterého bude jeden z těchto faktů jasně znám).
 • Soutěže se nesmí účastnit vítězové (1. místo) všech předchozích ročníků, obou kategorií, v případě vítězných skupin ani jejich členové jednotlivě.
 • Zároveň se soutěže nesmí účastnit občané korejské národnosti či dlouhodobě – tedy více než jeden rok – žijící na území Korejské republiky.
 • V K-POP Contestu 2014 se bude soutěžit ve dvou kategoriích:

1) ZPĚV (V této kategorii je hlavním kritériem hodnocení ZPĚV, vedlejším kritériem je celkové působení, aneb X-faktor. Do této kategorie se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak skupiny. V případě skupin vystupujících v kategorii zpěv je nutné, aby zpívali všichni členové skupiny. Soutěžící v této kategorii mohou i tancovat, ovšem zpěv a tanec musí být dohromady – není možné vystoupení rozdělit na statické části se zpěvem a poté pouze taneční části, zatímco pouze statické celé vystoupení se zpěvem je povoleno)

2) PERFORMANCE (V této kategorii je hlavním kritériem TANEC, na druhém místě ZPĚV a vedlejším kritériem je celkové působení, aneb X-faktor. Do této kategorie se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak skupiny. V případě skupin nemusí zpívat celá skupina – stačí libovolný počet zvolených členů. Není však povoleno rozdělit vystoupení čistě na statickou pěveckou část a tanec zvlášť.

Předkola a přihlášení do předkol:

 • Přihlášky do předkol budou zveřejněny na webových stránkách Czech Hallyu Wave v roce 2014, nejméně měsíc před pořádáním předkol
 • Přihláška se stane platnou kladnou odpovědí ze strany CZHW a obdržením pořadového čísla soutěžícího. Bez odpovědi a pořadového čísla nejste přihlášeni. (Berte prosím na vědomí, že odpověď ze strany CZHW nebude okamžitá. Pokud však odpověď nedorazí do dvou pracovních dnů, s největší pravděpodobností e-mail nedorazil, kontaktujte tedy CZHW jinou cestou a informujte se, zda e-mail obdrželi nebo ne).
 • Již při předkolech je nutné zpívat korejsky, na písničky od K-POP interpretů.
 • Do předkol je zapotřebí připravit si minimálně tří minutové vystoupení. Může se však stát, že porotě bude stačit kratší doba. Naopak, porota může pro podporu jejich rozhodnutí požádat o zopakování nebo předvedení dalšího připraveného čísla.
 •  V případě skupin je možné, aby se na předkolo dostavili její zástupci – minimálně však polovina skupiny a v případě nedostavení se kompletní sestavy je nutné zaslat video s vystoupením celé sestavy a se stejným číslem, jaké bude předváděno na předkole (více informací o zaslání videozáznamu obdržíte po zaslání přihlášky).
 •  Veškeré podrobnosti o předkolech (místo konání, čas, kdy se mají soutěžící dostavit a průběh celého konání výběrů v předkolech, obdrží každý přihlášený jednotlivec či zástupce (leader) skupiny včas, a to e-mailovou formou.
 • Věková účast není omezena. Na předkola není nutné povolení od rodičů (ve finále bude vyžadováno u všech mladších 18ti let).
Reklamy

10 thoughts on “Pravidla pro K-POP Contest 2014

 1. Chtěli bychom se Vás zeptat jestli je možno do předkol mít půlku jedné písně a další půlku další písně nebo jestli musíme mít pouze jednu. Děkujeme :).

 2. Když nějaký Slovák studuje na univerzitě v ČR a bydlí na kolejích, stačilo by, kdyby mu nějak univerzita potvrdila, že je studentem a bydlí tu na kolejích, nebo je třeba to řešit přes úřady?

 3. Pingback: Přihlášení do předkol pro K-POP Contest 2014 | Czech Hallyu Wave

 4. Chtěla bych se Vás zeptat jestli je možné mít namixovaných 8 písniček. Děkuji

 5. Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat, jestli se musí při tanci (2.performance) povinně zpívat? Děkuji 🙂

 6. Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ďalší rok sa prihlasujem so skupinou do predkola, ale ešte len sa začínam sťahovať zo Slovenska do Prahy, a neviem či pred najbližším predkolom mi stihnú udeliť české občianstvo, o ktoré som zažiadala. Postačí teda iba doklad o ukončení trvalého pobytu v Nitre a papier z matriky, že ho mám ozaj v ČR?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s