Pravidla pro K-POP Contest 2014

Pravidla pro K-POP Contest 2014

 •  Do K-POP Contestu 2014 budou odbornou porotou vybíráni finalisté ze všech řádně přihlášených soutěžících, kteří se zúčastní předem vyhlášených výběrových předkol. (Data, místa a termíny zasílání přihlášek do předkol budou upřesněna v průběhu roku 2014, nejpozději do konce měsíce dubna. Do té doby není možné se jakkoliv přihlásit.)
 • Každý, kdo se přihlásí do K-POP Contestu 2014 musí být občanem České Republiky nebo mít přechodný či trvalý pobyt na území ČR a doložit jej průkazem totožnosti, případně dokladem o pobytu. (součástí přihlášky bude kopie, sken či fotografie dokladu, ze kterého bude jeden z těchto faktů jasně znám).
 • Soutěže se nesmí účastnit vítězové (1. místo) všech předchozích ročníků, obou kategorií, v případě vítězných skupin ani jejich členové jednotlivě.
 • Zároveň se soutěže nesmí účastnit občané korejské národnosti či dlouhodobě – tedy více než jeden rok – žijící na území Korejské republiky.
 • V K-POP Contestu 2014 se bude soutěžit ve dvou kategoriích:

1) ZPĚV (V této kategorii je hlavním kritériem hodnocení ZPĚV, vedlejším kritériem je celkové působení, aneb X-faktor. Do této kategorie se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak skupiny. V případě skupin vystupujících v kategorii zpěv je nutné, aby zpívali všichni členové skupiny. Soutěžící v této kategorii mohou i tancovat, ovšem zpěv a tanec musí být dohromady – není možné vystoupení rozdělit na statické části se zpěvem a poté pouze taneční části, zatímco pouze statické celé vystoupení se zpěvem je povoleno)

2) PERFORMANCE (V této kategorii je hlavním kritériem TANEC, na druhém místě ZPĚV a vedlejším kritériem je celkové působení, aneb X-faktor. Do této kategorie se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak skupiny. V případě skupin nemusí zpívat celá skupina – stačí libovolný počet zvolených členů. Není však povoleno rozdělit vystoupení čistě na statickou pěveckou část a tanec zvlášť.

Předkola a přihlášení do předkol:

 • Přihlášky do předkol budou zveřejněny na webových stránkách Czech Hallyu Wave v roce 2014, nejméně měsíc před pořádáním předkol
 • Přihláška se stane platnou kladnou odpovědí ze strany CZHW a obdržením pořadového čísla soutěžícího. Bez odpovědi a pořadového čísla nejste přihlášeni. (Berte prosím na vědomí, že odpověď ze strany CZHW nebude okamžitá. Pokud však odpověď nedorazí do dvou pracovních dnů, s největší pravděpodobností e-mail nedorazil, kontaktujte tedy CZHW jinou cestou a informujte se, zda e-mail obdrželi nebo ne).
 • Již při předkolech je nutné zpívat korejsky, na písničky od K-POP interpretů.
 • Do předkol je zapotřebí připravit si minimálně tří minutové vystoupení. Může se však stát, že porotě bude stačit kratší doba. Naopak, porota může pro podporu jejich rozhodnutí požádat o zopakování nebo předvedení dalšího připraveného čísla.
 •  V případě skupin je možné, aby se na předkolo dostavili její zástupci – minimálně však polovina skupiny a v případě nedostavení se kompletní sestavy je nutné zaslat video s vystoupením celé sestavy a se stejným číslem, jaké bude předváděno na předkole (více informací o zaslání videozáznamu obdržíte po zaslání přihlášky).
 •  Veškeré podrobnosti o předkolech (místo konání, čas, kdy se mají soutěžící dostavit a průběh celého konání výběrů v předkolech, obdrží každý přihlášený jednotlivec či zástupce (leader) skupiny včas, a to e-mailovou formou.
 • Věková účast není omezena. Na předkola není nutné povolení od rodičů (ve finále bude vyžadováno u všech mladších 18ti let).

10 komentářů: „Pravidla pro K-POP Contest 2014

 1. Chtěli bychom se Vás zeptat jestli je možno do předkol mít půlku jedné písně a další půlku další písně nebo jestli musíme mít pouze jednu. Děkujeme :).

 2. Když nějaký Slovák studuje na univerzitě v ČR a bydlí na kolejích, stačilo by, kdyby mu nějak univerzita potvrdila, že je studentem a bydlí tu na kolejích, nebo je třeba to řešit přes úřady?

 3. Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ďalší rok sa prihlasujem so skupinou do predkola, ale ešte len sa začínam sťahovať zo Slovenska do Prahy, a neviem či pred najbližším predkolom mi stihnú udeliť české občianstvo, o ktoré som zažiadala. Postačí teda iba doklad o ukončení trvalého pobytu v Nitre a papier z matriky, že ho mám ozaj v ČR?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s