K-POP Contest – už teď probíhá v plném nasazení!

Během posledních dvou týdnů se v řadách Czech Hallyu Wave objevilo velké napětí a nedočkavost. Proč? Protože za poslední dva týdny proběhly historicky první předkola K-POP Contestu a vyhodnocení výsledků.

Proč předkola? V prvním ročníku mohl soutěžit každý, kdo se přihlásil a na místě se nám tedy představilo jedenáct soutěžících. Ve druhém ročníku už se počet téměř ztrojnásobil a předvedlo se nám úžasných 28 skupin nebo jednotlivců. A právě proto, že zájem rok od roku stoupá, bylo nutné si tentokrát soutěžící vybrat z celkem čtyřiatřiceti.

V neděli 14. Dubna jsme se všichni sešli po deváté hodině v brněnském HaDivadle, které nám pro naše první předkolo pronajalo své prostory.

Miniškolení s mikrofonem v Brněnském HaDivadle
Miniškolení s mikrofonem v Brněnském HaDivadle

Divadelní sál i předsálí se zaplnilo několika desítkami mladých lidí, kteří porotě buď samostatně, nebo ve větších skupinách předvedli svůj talent a nadšení pro věc, v celkem čtrnácti uskupeních. Nejdříve všichni soutěžící usedli v hledišti a poslechli si užitečné rady na miniškolení práce s mikrofonem, které jim předal již tradiční moderátor celé naší akce a v předkolech také člen poroty – Ivo Neuwirth. Následně se soutěžící přesunuli zpět do předsálí, kde již netrpělivě čekali, až na ně přijde řada.

Díky stejnému zájmu, který všechny v předsálí spojoval, se vytvořila v divadle úžasná atmosféra, plná očekávání, soutěživosti, ale zároveň sympatií jednoho s druhým.  Každý soutěžící byl vyprovázen bouřlivým potleskem, když šel buď sám, nebo se svou skupinou chodbičkou do divadla, předvést se odborné porotě, a stejně tak byl přivítán zpátky.

V divadelním sále na každého čekala čtyřčlenná porota, složená z následujících členů:

Ivo Neuwirth, komentátor České Televize, lektor mediálních dovedností
Michaela Sojková, hledačka talentů a manažerka
Iveta Machová, zpěvačka a zakladatelka soukromé školy zpěvu
Eva Slouková, choreografka a tanečnice.

Porotě každý ze soutěžících předvedl, co si připravil a pokud bylo co připomenout, odnesl si také doporučení nebo rady.

Porota zaujatě sleduje vystoupení
Porota zaujatě sleduje vystoupení

O necelý týden později, ve stejný čas i se stejným programem, se celé dění přesunulo zpátky do Prahy. Tentokrát se všichni sešli v Instituto Cervantes. Výstavní Galerie se na pár hodin stala čekací místností, kde netrpělivě čekalo celkem devatenáct soutěžících skupin nebo sólistů, kteří se vždy před svým vystoupením přesunuli o patro níže, do kinosálu, ve kterém na ně již čekala opět čtyřčlenná porota, tentokrát ve složení:

Ivo Neuwirth, komentátor České Televize, lektor mediálních dovedností
Klarisa Pivodová, reportérka TV Nova, tanečnice a choreografka
Michal Škrabák, frontman, zpěvák a kytarista skupiny River Jordan,
Valentina Armandi, módní návrhářka.

Pohled na pilně trénující soutěžící v galerii Institutu Cervantes
Pohled na pilně trénující soutěžící v galerii Institutu Cervantes

I tentokrát porota předala soutěžícím užitečné rady a informace. Jakmile vystoupili poslední soutěžící, celé „klání“ se pak z nich přesunulo na porotu a organizátory, kteří v následujících dnech sčítali výsledky a před dvěma dny, v pátek, se opět sešli všichni pohromadě, aby mohli společně rozhodnout, kdo do finále postoupí.

Zpětná vazba poroty v pražském předkole
Zpětná vazba poroty v pražském předkole

Z celkem čtyřiatřiceti soutěžících se nakonec do finálového kola dostalo krásných osmnáct interpretů. Devět z nich nám v srpnu předvede své zaměření na zpěv, dalších devět vystoupí v kategorii „Performance.“ Díky předkolům jsme se mohli přesvědčit o tom, že úroveň K-POP Contestu opravdu dokáže rok od roku vzrůstat a talentovaných nadšenců do K-POPu je v našem kraji stále více.

Zajímá vás, kdo postoupil a na koho se v srpnu můžete těšit? Seznam konečných soutěžících pro vás zveřejníme již zítra.

2 komentáře: „K-POP Contest – už teď probíhá v plném nasazení!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s