Czech Hallyu Wave

Základní pravidla

komentářů 74

 • Soutěž není omezena národností! (pouze osoby korejské národnosti se nesmí zúčastnit)
 • Je možné soutěžit jako jednotlivec, duo i vícečlenná skupina.
 • Každé vystoupení by mělo být zahájeno představením v korejštině (nemusíte umět korejsky, stačí si nacvičit krátké představení, které říká například: Dobrý den, jmenuji se Jana Nováková, pocházím z Prahy a studuji gymnázium.)
  (V případě potřeby pomoci s překladem Vašeho představení se nám můžete ozvat)
 • Soutěž je věkově neomezena (od soutěžících pod 18 budeme vyžadovat potvrzení od rodičů).
 • Samotné vystoupení: 
  – Hodnotit se bude celkové působení, zpěv a tanec.
  – Soutěžící může mít mix více písniček i pouze jedno skladbu – písnička musí být korejská a zpívaná v korejštině. Maximální délka jednoho vystoupení je 3:30 (3 minuty, 30 vteřin)
  – Můžete zpívat a tancovat zvlášť a můžete to také spojit. Pokud si více věříte ve zpěvu, můžete pouze zpívat, pokud si více věříte v tanci, můžete pouze tancovat. Berte ale v potaz fakt, že pokud vynecháte tanec nebo zpěv, ubere to hodně z celkového působení!
  PRAVIDLA SE MŮŽOU V BLÍZKÉ DOBĚ DOPLNIT ČI POZMĚNIT
Reklamy

74 thoughts on “Základní pravidla

 1. a kdyz jsem Vietnamka, mam vietnamske obcanstvi, ale chci se zucastnit v parte s Češkami?
  Byl by s tim nejaky problem?

 2. A když nejsem Češka? A chci se zúčastnit s mýma kamarádkami, které taky nejsou Češky? Je to asi hodně velký problém, že? Díky za odpověď! 🙂

 3. omlouvám se, že se budu ptát znova asi, ale musí ta zpívaná část být balada, nebo to ještě upřesníte? a ještě mám jednu takovou otázku – zvažuju-li písničku od interpreta, který je v Koreji v kontroverzním postavení, je to na mém uvážení, nebo si ji radši nemám vybírat?

 4. Som Slovenka, ale v Čechách žijem 4 roky.. Nemám tu trvalý pobyt, ani občianstvo, iba prechodný pobyt a trochu mi je ľúto to s tým postupom. Neviete, či je niečo takého ako k-pop kontest i na Slovensku? Alebo Slováci teda majú úplnú smolu na postup.

  • Já bohužel netuším. Kdyby šlo o nás, klidně bychom nechaly stejnou možnou účast pro všechny, ale jde o české kolo soutěže, do finále musí čech. Pokud je něco na slovensku nevím, ale pokud tam nemáte někoho aktivního kdo by to zkusil zjistit na velvyslanectví u vás, pravděpodobně ne…

 5. Taky tady žiju, dokonce jsem se tu i narodila, ale mám vietnamské občanství.. :/ Nebude tu i nějaká soutěž v Praze, kam by mohli skoro všichni?

 6. Nevím jestli to chápu dobře ale jsou tedy 2 kategorie? Jestli jo budou tedy 2 vítězové? 😀 ..bylo by to fajn protože jestli budu muset zpívat..bůh vám žehnej 😀

 7. Tak tohle zní mnohem líp 😉 Už se těším, určitě mě tam najdete 😉

 8. Jako vietnamka se můžu přihlasit ale s větší pravděpodobností mají větší šanci k výhře češi že?..

 9. A mohu se zeptat ohledně toho potvrzení od rodičů to máme naskenovat a přidat do přihlášky nebo stačí až na místě?

  • Pokud to naskenované pošlete s přihláškou, rozhodně nic nepokazíte. Po domluvě stačí až na místě (bude se jednat o vytištěná pravidla podepsaná alespoň jedním z rodičů, nejlépe i s telefonním číslem na rodiče)

 10. Ahoj,mám pár otázek
  1.když jsme duo, jde, aby jedna tančila a druhá zpívala?
  2.musí být dvě písničky?
  3.jak dlouhé má být představení se v kotrejštině?
  4.hudba (podklad) pro zpěv si máme najít samy?

 11. Ahoj.
  1. Ano, je to možné.
  2. Ne, nemusí být dvě písničky, pravidla byla pozměněna. (dvě písničky budou pravděpodobně povinné jen na finále v Koreji)
  3. Ne moc dlouhé. Jen stručné, jak uznáte za vhodné, ale rozhodně by nemuselo přesáhnout minutu.
  4. Ano, hudební podklad nám budete muset poslat sami, až si o něj napíšeme všem přihlášeným.

 12. Fuuuuu. Když se může jen tancovat, začínám o účasti uvažovat. Zkusím přemluvit kamarádku. Jsem posera a sama bych do toho asi nešla. 😀

 13. ahoj, můžu se jenom zeptat?? Já třeba neumim vůbec zpívat 😀 ale tancuju, takže bych se mohla zůčastnit jen s tim tancem?? Protože předtim ste tady psali, že pokud se chci zůčastnit tak musim poslat nějaký video kde zpívám, to pořád platí?? :O Jak to teda přesně je??

  • Ano, můžeš jen tancovat. Bohužel je pak asi menší šance na výhru, vzhledem k tomu, že finální kolo v Korei by bylo o zpěvu i tanci, ale tady u nás to můžeš zkusit i jen s tancem. Podívej se znovu do článku s přihláškou. Už byl poupraven. Pokud jen tancuješ, audio posílat nemusíš. 🙂

 14. Ahoj, já bych se chtěl jen zeptat. Když jsem zvolil pomalejší písničku, ke které tancovat ani nejde ubere mi to z celkového působení i tak? děkuju 🙂

 15. Ja bych se chtela zeptat jestli vystoupeni 1 skupiny bude rozdelene na zpivani potom treba pauza (ze vystoupi dalsi) a az potom bude tanec nebo cela skupina vystoupi hnedka se vsim…..
  a v prihlasce staci uvedena adresa jednoho clena skupiny nebo musi byt uvedeny adresy vsech clenu skupiny??

 16. Můžeme tancovat na korejský song svoji vlastní choreografii? Jakéhokoli žánru?

  • Oficiálně by měl být cover, ale v našem kole klidně vlastní choreografii. S tím, že pokud by v Korei byl třeba cover (není to ještě jisté), jen by jste se musely naučit něco jiného. Ale tady u nás v ČR můžete mít klidně vlastní.

 17. Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se čas, který strávíme při představování se, počítá do celkového času vystoupení, nebo jestli je to představení se + 3,5min vystoupení (tanec a zpěv). A ještě se chci zeptat, jestli nám budou mikrofony půjčeny, nebo jestli si je máme obstarat sami:) Předem děkuji za odpověď:))

 18. Mohla bych se zúčastnit když jsem vietnamka a mám vietnamské občanství ?

 19. a mohla bych hrat na nástroj a tancovat na pisnicku co je z drama :D?

  • Na jaký nástroj? Nevíme jak by to bylo možné ohledně techniky. Nicméně myslím, že by to šlo, ale hra na nástroj bohužel nijak moc nepomůže, o tom se v soutěži vůbec nejedná. Vždy se bude hodnotit hlavně tanec a zpěv.

 20. omlouvám se, ale jednu věc pořád nechápu. Účastnit se mohou všichni a i v případě výhry může jet na finále člověk, co nemá české občanství nebo ne?

 21. A můžu teda jednu část zpívat a pak mi začne hrát písnika na kterou budu tancovat jo? :)) jako spojit je dohromady během 3:30? :)))

 22. Musí ten tanec být cover verze nebo můžeme udělat svou choreografii na korejskou písničku ?

 23. Takže bych mohla třeba taneční část složit z několika refrénů různých písní?

 24. Mohla bych se zeptat jaký je přesný místo??

 25. Jak přesné musí být to 3:30? Vadilo by, kdyby hudba o pár vteřin přesahovala?
  Strhávaly by se za to body?

  • 3:30 je maximální čas. Je to kvůli celkovému času soutěže, abychom vše stihli. Pokud bude písnička přesahovat, ve 3:30 ji utneme, takže bude vaše vystoupení vypadat možná nedokončeně… Doporučuju si těch pár vteřin někde vystřihnout 🙂

 26. a do kdy máme poslat instrumentální verzy sklatby, kterou budeme zpívat? a je možné si do refrénu nahrát vokály?
  děkuju 🙂

 27. Ahoj, pardon,že se tak hloupě ptám,ale tady píšete že v česku může vyhrát každej. I jen s tancem nebo jen se zpěvem. Jenže když to vyhraje tanečník tak nemůže jet do korei jen s tancem. Takže vlastně nemůže vyhrát tanečník??

  • 😀 z toho jak jsem to pochopila, tak tady muzes jen tancit a vyhrat, ale v korei budes potrebovat i tanec i zpev

  • Už jsme tu párkrát zmiňovaly, že tady to můžete zkusit jen s tancem nebo jen zpěvem, ale že vám to výrazně ubírá na šanci zvítězit. To je samozřejmé. Nicméně ohromit může každý (a za pokus to rozhodně stojí už jen kvůli dárku, který dostane každý soutěžící :))

 28. Taky se teda zeptám 😀 když potřebujete potvrzení od rodičů, budete od nás na contestu chtít i občanku, nebo nějaký průkaz totožnosti? 😀

 29. jenom takova otazka…pocita se rap jakoze ke zpevu??nebo se pocita opravdu jenom zpev….

 30. Mám dotaz 😀 Je možné přihlásit se jako jednotlivec i ve skupině?

 31. Zdravím,smím se ještě přihlásit nebo už máte úplně plno?Já jsem až doted nevěděla jestli budu moci jet a tak jsem nechtěla sovje místo zabírat jiným,kteří to věděli najisto….Díky předem za odpověď.

 32. já sem posílala přihlášku v červnu a jako nenašla sem se v seznamu nechápu proč….jsem celkem naštvaná jestli je tedy plno tak mě zajímá jak to že já na tom seznamu nejsem když jsem e-mail posílala 29.6 O.o , byla bych ráda kdyby se to vyřešilo a já se zúčastnila jako všichni ostatní co si poslali e-mail včas děkuji a poslala sem vám ještě jeden email, tak doufám že sem nebo na můj mail odpovíte….děkuji

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s